Chorvátsko Novalja 2008

16.8.2008 autor jakubko

Tak konečne som dobehol zameškané a posielam vám pomerne aktuálne fotky z našej rodinnej dovolenky z Chorvátska, na ktorej sme boli v júli. Je ich veľa, tak som ich rozdelil na Chorvátsko 1.diel  a chorvátsko 2.diel.

Boli sme na tom istom mieste ako pred rokom, lebo sme tam boli veľmi spokojní. Nie jak som napísal vo fotoalbume, že som tam bol v roku 2006, to som ešte nebol na svete :) Som bol ešte malý, tak som to mal troška pomýlené.

Takže napíšem Vám niečo o našich spoločne strávených dňoch, kde tato nemusel chodiť do roboty, babky nešli spať domov a dokonca som mal kopu kamarátov na pláži, s ktorými som sa mohol hrať. Išli sme na noc, lebo to bola dlhá cesta, tak aby mi rýchlejšie ubehla, som ju celú prespal. A bol to dobrý nápad, lebo sme tam došli o 8 ráno, tak sme sa trochu vybalili a išli sme hneď kuknúť na veľké more. Aj som ho okoštoval, namočil som si prštek a olízol ho a zistil som, že krstní mali pravdu, to more bolo naozaj slané. Tak vždy, keď sa ma niekto spýtal aké je more, namočil som si prštek, olízol a zahlásil “slané”.

prvý deň v mori

Apartmán bol super, najmä tá terasa, bolo tam príjemne, slnko nám tam svietilo až večer, keď už nebolo také silné. Sme si tam s Mišatkom rozprestreli deku a hrali sme sa tam. Boli tam dve izby a jedna denná s kuchyňou. Mňa dali hajať do druhej izby, lebo babky so strýkom prišli o pár dni neskôr, tak aby sme sa s Miškom nebudili, no nakoniec som tam zostal spať aj s babkami, tak som ich ráno pekne vytiahol z postele :) a tým pádom aj Strýka, lebo bol v kuchyni, kam viedla moja prvá cesta :)

Najprv vám napíšem nejaké novinky o mojom bračekovi Miškovi, mám ho strašne rád, najviac sa mi ľúbi, jak sa smeje na mojom jašení. Podávam mu hračku, on si ju už pekne vezme, urobím mu môj a dám mu pusinku a aj on sa už snaží ma pohladkať. Pre neho táto dovolenka bola dobrým tréningom na otáčanie a plazenie. Asi sa nechcel dať zahambiť svojou o mesiac mladšou kamarátkou Adelkou, ktorá sa točila jak malé vrtielko :) No ale ani sa nečudujem, že sa mu do toho točenia tak dlho nechcelo, keby ste videli aký je on papkáč. Už začal papať desiatu a obed a ten jeho apetít. Pomaly ma dobehne svojou váhou. Je to taký náš buchtoško, ale však to sa upraví, keď sa začne hýbať. Ale aspoň je pevný a znesie moje objatia :). Taktiež postúpil intezívny kurz plávania, ktorí viedli naši rodičia. A vodu miluje tak ako ja. hádzal som mu loptičku a on za ňou plával, alebo sme robili barany, barany buc :)

Miško a šup

A čo som sa naučil ja :) Plával som úplne sám, stačili mi rukáviky, kopal som nohami, dokonca som plával aj na chrbátiku a voda ma niesla. Taktiež sa mi ešte viac rozviazal jazyk, a už som začal tvoriť celé vety a na všetko som našiel odpoveď. Tak som sa aj pekne dohovoril s mojou kamarátkou Lenkou. Spolu sme sa hrali, plávali, hľadali deravé kamienky, obdivovali mušle, sedeli na jednej stoličke…dokonca sme chodili spolu aj cikať. To, že som sa pýtal na nočník, neni nič nové. Ale naučil som sa cikať po stojačky a Lenka odkukávala moju techniku, ale moc jej to nešlo. Potom som zbadal, že Lenka nemá čvirika, tak som to hneď všetkým povedal :) Mal som svoje miestečko na cikanie, kde som sa vždy rozbehol, dokonca aj z vody a iba som zakričal idem cikať, tak som utekal k tomu môjmu miestečku, rozkročil som nohy, vycikal som sa a utekal na späť, k tomu od čoho som odišiel. :) Trénoval som aj cikanie do šerblíka po stojačky, občas to bolo mimo, no každým dňom som sa zdokonaloval :)

O týžden neskôr sa k nám pridali aj Fejo s Ceuzkov (teta Zuzka) so svojími rodičmi. Ich rodičia bývali šikmo pod nami, čiže sme si videli priamo do balkónov. A kedže som moc zvedavý a boli mi sympatickí, tak som ich každú chvíľu zdravil, prípadne ak ma nezbadali, tak som na nich zakričal, najčastejšie na uja Feja. Stretávali sme sa s nimi aj na pláži. Ceuzkin tatino plával pod vodou a vždy došiel s nejakým úlovkom, buď s nejakými morskými zvieratkami alebo rastlinami. Našiel aj krásne mušle, čo presvedčilo aj ostatných, aby skúsili šnorchl. Ja som od Lidky a Peťa dostal tiež také, ale zatiaľ som trénoval len na suchu. Možno o rok, skúsim aj vo vode. :)

Bolo to super celý deň behať, plávať, veľmi sa mi tam ľubilo, ale stačilo, doma je predsa doma :) 

Pridané do kategórie Jakubkové výlety

Copyright © 2006-2008 Jakubko Kadera