Jakubko má 21 - 24 mesiacov

2.9.2008 autor jakubko

Ani sa mi to nechce veriť, ale predstavte si, ja už mám dva roky :) To že tomu nechcem sám uveriť, keď sa ma spýtate koľko mám rokov, poviem vám 1 ,4,5… Naši sa z toho smejú, lebo dva viem povedať, keď si rátam, koľko mám guličiek alebo lentiliek. No keď sa ma spýtate koľko mám rokov, poviem vám 1,4,5.

Ale vrátim sa trošku späť, teraz je po prázdninách, teda skôr po lete, lebo mne prázdniny nejak moc zatiaľ nehovoria. A tak som mal dosť aktívne obdobie. Tato chodil skoro ráno do roboty, aby čo najskôr bol doma a mohli sme sa ísť kúpať a keď nebolo na kúpanie, tak sme vybehli na nejakú lúku. A cez víkend sme stále niekam chodili, do Cígľa, do Častej a tak… Takže som sa jašil, behal, všetko komentoval, každému sa prihováral a tak som sa podučil aj novým výrazom, no proste už si pokecám s hocikým. Môžem aj o počasí. Viem predpovedať ako bude, keď vidím, že sú mraky, tak poviem, mračí sa, bude pršať, prípadne ak už aj prší, a je pri tom troška hrmot, tak viem, že to hrmí.

Veľmi rád sa hrám v spoločnosti, tak keď aj vidím, nejakého chlapca, dievčatko, či tetu alebo uja, hneď k nim dobehnem, pozdravím, deti obíjmem, chytím za ruku a ťahám ich, nech sa idú so mnou hrať. Tetu a uja, vždy pozdravím, spýtam sa “kam ide teta” alebo “ujo, čo to robíš” Ale koľkokrát sa zase aj oni prihovoria mne, lebo ja mám vždy taký úsmev vycerený, že to sa nedá, len tak obísť. Alebo keď som s maminou v obchode a ideme platiť, tak ja vždy vykladám veci na pás, aby to teta odpipala a povedala nám, koľko jej máme zaplatiť. A to vždy počujem, ako mamine hovoria, že akého má pomocníka a mamina na to, že ona vie, akého má pomocníka, on je veľmi šikovný vo veľa veciach, mi pomáha a si to vážim.

To, že už chodím von bez plienok, som vám tuším spomínal, hneď sa mi lahšie uteká a šplhá kade tade. Doma som dostal schodík a tak chodím cikať na záchod a nemusím už robiť, tie akrobatické kúsky :)

idem cikať

pekne si dvihnem dosku , vycikám sa a spláchnem. Občas, keď mi padne zrak na toaletný papier, tak aj ten tam hodím. Ale podľa maminho výrazu som pochopil, že to by som už asi robiť nemusel :)  Keď docikám, tak si spláchnem, umyjem mydielkom ruky a idem sa hrať dalej.

 Cez prázdniny bol u nás cirkus, tak už o týždeň skorej k nám došli nejaké zvieratka, tak som ich chodil pozerať. Bol tam slon, tiger, opice, levy a koníky. Každú vychádzku sme museli ísť okolo nich, aby som ich pozdravil a nebolo im tak smutno. No a keď postavili šiator, tak ma tato zobral na predstavenie, sedeli sme úplne v predu, bolo to super, videl som slona a aj koniky a dokonca tam bol taký šašo, ktorému som ruku podal. Vydržal som sledovať celé predstavenie.

Bol som na pár dní pozrieť aj baku Helu, bolo tam super, chodil som do záhradky trhať rajčinky, kŕmil som so strýčkom Otkom mačičky a najviac som sa vyjašil v bazéne, ktorý som dostal od Peťa a Lidky k meninám, teda samozrejme je aj pre všetky ostatné deti z Častej :) Je tam taká šmýklavka, guličky, proste hotová Častolandia :)  K meninám som dostal aj náradie, tak som hneď aj s Peťom majstroval, lebo to je taký náš rodinný kutil a viete, čo. On mi u babky spravil zábradlie, aby som nevypadol :) Asi už nevydržal počúvať, ako som každému rozpraval, kto išiel okolo, že Peto neurobil zábradlie. :)

 oddychujem v bazéne

Začal som si aj pospevovať a viem, už aj dosť veľa pesničiek, tak si s našimi dosť často spievame a Miškovi sa to páči, lebo ak aj náhodou mrnčí, tak keď začneme spievať, tak stíchne. Asi bude muzikant ako tato a ja, lebo najradšej má ten klavírik, čo som sa aj ja s nim hrával. A dokonca, tiež už chce počúvať detské pesničky v aute, aby sa ich tak naučil ako ja. Vždy keď sadneme do auta, ja si vypýtam ťukalo a ak náhodou cestujeme niekam ďalej, tak si aj v aute pospím, to sa naši tešia, že konečne si pustia nejaké svoje ťukalo. Ak je náhodou Miško hore, tak hneď protestuje, čo to pustili a vraj, keď mu to pustia naspäť, tak hneď stíchne. :)

Tak na dnes už aj stačilo, aby ste zas niečo v tej robote aj porobili a nie len čítali a pozerali fotky z môjho nového fotoalbumu :)

 pekný deň vám prajem a majte sa :)

Pridané do kategórie Jakubkové príbehy

Copyright © 2006-2008 Jakubko Kadera