Ako sa hrám

16.12.2008 autor jakubko

ahojte, tak som si povedal, že Vám zase o mne niečo napíšem.  Cez toto obdobie som sa naučil veľa nového a to tým, ako som sa hral. Veľmi rád čítam, pri knižkách dokážem sedieť celé dni a už vám sám povyprávam príbehy podľa obrázkov. Dostal som aj dve knižky, v ktorých je také puzzle, najprv mi to neprezradili, že je to puzzle, lebo si mysleli, že som na to ešte moc malý, a že by som to poničil. Ale presvedčil som ich o opaku, síce občas sa mi podarilo niečo zlomiť, alebo pokrčiť, ale nebolo to naschváľ. Puzzle už postavím strašne rýchlo. Zo začiatku som potreboval pravdaže pomoc, ale teraz to staviam bez zaváhania.

Jakubko stavia puzzle

Jakubko stavia puzzle

Keď som sa naučil staviať puzzle, tak som postúpil do ďalšieho levelu a začal som si staviať kocky. Už som mamine hľadal na kocke obrázok, ktorý sme práve stavali, no nevedel som ho postaviť sám. Ale to sa mi už tiež začína pomaly dariť.

Mojou ďalšou obľúbenou činnosťou je stavanie koberčeka, s tým je veľká zábava, dajú sa z toho robiť kocky, do nich niečo schovať, alebo sa dá spraviť vysokánska veža, tú fotku som vám už niekde posielal. Toto je hra, ktorú sa hrám aj s miškom, ja koberček alebo vežu skladám a on ju rozobérá. Alebo niekedy stavia tato a my sme mali likvidátori :)

 

Veža z kociek

Veža z kociek

Keďže mama hovorí, že sa strašne rýchlo učím, tak to treba využiť, tak máme jednu takú anglickú knižku, kde sú zvieratká, tak si čítame: “havinko je dog, cica je cat, zajačik je rabbit … Je to celkom zábava. Nedávno mi môj kamarát Janko, doniesol od kamarátov z talianska, takú náučnu tabuľu. Už to mám všetko preštudované a naučené. Je tam veľa možností, najprv stláčam abecedu a povie mi čo je na obrázku nad tým tlačitkom. Napr. E elefante - slon, potom je tam možnosť, že počúvam zvuky aké tie zvieratká,resp. dopravné prostriedky robia. Ďalšia možnosť je, že sa ma pýta Dove e (kde je) písmeno z abecedy, alebo povie nejake zvieratko a tak. Je to veľka zábava, tak už nejaké základne slovička vieme celá rodina. Tak takto som sa dal na učenie cudzých jazykov :)

Učím sa taliansky

Učím sa taliansky

Keď sa s nami hrá tato, tak si vždy na niečom zahráme, či už na gitare, flaute alebo synťáku. Keď budem veľký určite na nejaký hudobný nástroj budem hrať. Občas si to vyskúšam aj s tatom na nácviku alebo na omši v kostolíku :)

Keď sa mi nechce nad ničím rozmýšľať, tak si vezmem moju vláčikovú dráhu alebo autíčka a púšťam si ich len tak. Ale najviac sa zabávam tým, že som neustále niekde vylezený, na gauč si zásadne nesadám a nezliezam z neho ako všetci,ale vyberiem si najvyšší bod a tadiaľ sa tam vyšplhám, všetko si dočahujem sám, bez ohľadu, ako vysoko je to uložené a to je vo všetkom tak. Možno aj preto mám tak doudierané nohy, samá modrina. Ale bez toho neviem vydržať :)

Do vianoc sa Vám ešte určite ozvem, aby som Vám poprial krásne sviatky :) Nech sa páči, nejaké nové fotky nájde v albume Ako sa hrám.

Pridané do kategórie Jakubkové príbehy

Copyright © 2006-2008 Jakubko Kadera