Jakubko Kadera
A je po prázdninách a zo mňa je škôlkar

A je po prázdninách a zo mňa je škôlkar

3.9.2009 autor jakubko

Ahojte, tak ja dneska len tak v krátkosti, keďže som nechal priestor dneska Miškovi. Iba by som Vám chcel povedať, že som zažil veľmi dobré prázdniny, stále sme niekde boli, niečo nové objavovali, trávili sme čas celé dni aj s tatom, s ktorým sa strašne rád jaším najnovšie mu “skáčem po hlave ” vydriapem sa po ňom, až sa mu postavím na hlavu.  Mám v sebe strašne veľa energie, čiže rôzne výlety mi ju dostanú z tela von.

Cez prázdniny sme boli pri mori o tom Vám napíšem ešte, cestou sme sa zastavili na Plitvických jazerách, tam som si prvý kráť pekne zašliapal. Boli sme na Donovaloch, tam sme navštívili rozprávkovú dedinku Habakuky, kde bol taký šašo, ktorého som si strašne obľúbil a každú chvíľu som musel byť pri ňom. A keď prebiehala jedna rozprávka v takom zámočku, on bol vystrčený v okienku a odtiaľ rozprával príbeh, ako náhle zašiel, už som naňho vykrikoval šašo, kde si :) V tejto dedinke bolo všetko super, hrali tam rozprávočky jednu za druhou, každú vo svojom malom domčeku, tiež som si tam mohol aj namaľovať svoj vlastný svietnik, či vázičku. Tak ich máme teraz vystavené doma.

Taktiež sme boli vo fun arene na Donovaloch, kde bola trampolína, lezecká stena, či bobová dráha. Jasneže som všetko vyskúšal. Neviem, povedať, čo sa mi ľúbilo najviac.

Okrem toho som bol s babkou a Miškom v Častej, na chate v Svrbiciach, chodili sme sa kúpať do Čunova alebo na Košariská. Tato chodil skorej do roboty a tak aj skorej domov a tak sme mohli skorej vyraziť.

Celý čas som sa strašne tešil do škôlky, len akosi keď sme stále niečo s našimi vymýšľali, tak ma škôlka prestala zaujímať, lebo sa mi páčili výlety s našou celou rodinkou. A tak to bolo aj deň pred nástupom. Maminka ja nechcem ísť do škôlky. Ráno som sa zobudil s lepšou náladou, maminka, ja budem v škôlke aj hajať. Maminka na to, že to nie, lebo pre neho prídem skorej, nie ja tam bude hajať. Tak sme sa s maminkou dohodli, že ma príde pozrieť a keď budem chcieť ostať ostanem. A tak sme všetci spolu vyrazili. Našiel som si svoju skrinku, na ktorej mám nalepený domček. Tam som si uložil všetky svoje veci. A vybral som sa do triedy, keď som to tam všetko videl, hneď som sa tam rozbehol, ledva som sa rozlúčil s našimi, tak ma všetko zaujalo, veľa detičiek tam plakalo, no nejak som si to neuvedomoval. Až potom neskôr, som si chcel niečo vypýtať od mami a zrazu tam nebola, takže bolo hľadanie a vykúkanie z okna, takže sme sa troška rozľútostili a moc sme sa nechceli zapájať do hier. A hral som sa, čo sa mi práve v tej chvíli chcelo. Večer plač, že už do škôlky nechcem ísť. Však už som tam bol dneska, zajtra už nemusím. No ráno som sa zase lepšie zobudil a teda som sa do tej škôlky vychystal znova a zase odhodlaný, že tam budem na celý deň. No predsa pre mňa mamina prišla, no tentoraz som už domov nechcel ísť ale nakoniec som prešla išiel, lebo sme išli spolu na pieskovisko. Ale už to bolo lepšie, ešte mi maminka občas chýbala, ale už som sa zapájal a som sa tešil z tých hračiek, čo tam máme. Inak máme to tam veľmi pekne spravené. tak uvidíme ako to zvládnem zajtra. Ale myslím,že sa to celkom dá, nemám žiadne plače, skôr mi príde len tak smutno, tak zosmutnú mi očká, ale inak to zvládnem super. Najviac prečo som smutný je to, že nemám v triede svojho kamaráta Maťka a všetci mi hovorili, že budeme spolužiaci, no to naše maminy netušili, že otvárajú až 3 alebo 4 triedy v našom veku. No čo už, nejako to budem musieť chlapsky zvládnuť :)

Na rozveselenie si spolu s Vami pozriem moje nové fotoalbumy Výlet - Červený Kameň, Víkend na Donovaloch

A samozrejme aj nastránke miška nájdete nové fotky .

Pridané do kategórie Jakubkové príbehy, Jakubkové výlety

Copyright © 2006-2008 Jakubko Kadera